Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Runtuna IK Flickor 13 (2012-2013)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Runtuna IK Flickor 13 (2012-2013).
Flickor 13 (2012-2013)
Följ oss för uppdateringar
Förra veckan drog RIKoTUN igång utomhusträningarna igen (löpning i Enstaberga och konstgräs på Rosvalla). Efter vinterns mer långsiktiga uppbyggande av hållbara muskler riktar vi nu fokuset mot fotboll och konditionsträning, och smygstartar igång matchandet i en, för oss, helt ny spelform mot Järna SK 15e mars (kallelser är skickade från Tun).
Tack för en fantastisk uppslutning på gårdagens fotografering, framåt våren siktar vi på att ha en även på Runavallen likt förra året - men i år tillsammans med hela gänget såklart!
Hört om någon som vill ansluta till vår fantastiska grupp, och är född 2011, 2012 eller 2013? Bjud med denne någon till en kommande träning, så fler kan få vara delaktiga i detta supergäng av tjejer!
Nu kör vi full fart framåt mot en ny säsong, med ny spelform, men samma härliga känsla, glädje och inställning som vi hade förra året!
Tacksam för varenda en av er - spelare, föräldrar och andra närstående som gör att vi finns och får uppleva det här tillsammans med er och varandra.
Vi ses!
Ida
Spelarutbildningsläger | 26 apr, 08:00 |
Spelarutbildningsläger | 27 apr, 08:00 |
Träning | 29 apr, 18:00 |
Träning | 1 maj, 13:30 |
Eskilstuna United DFF F2012 Vit (borta) | 3 maj, 12:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera