Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råda BK P15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Råda BK P15.
P15
Följ oss för uppdateringar
From v8 gäller nya dagar och nya tider för träning. Vi kommer köra måndagar o onsdagar 17:30-19:00 på Ågårdsvallen. Kalendern är uppdaterad.
På söndag 16/2 är det dags för en träningsmatch mot Skara. En kallelse är skickad till berörda spelare.
Träningsmatch | 23 feb, 12:00 |
Träning | 24 feb, 17:30 |
Träning | 26 feb, 17:30 |
Träning | 3 mar, 17:30 |
Träning | 5 mar, 17:30 |
Hur länge kommer träningarna vara på ågårdsvallen? Och hur ser det ut med träningsdagar och träningstider framöver?
RapporteraRapportera
Är det hemma match på söndag? Och vilken tid, kan tänka mig att Edwin vill dit å heja på laget.
RapporteraRapportera
Vi har en inplanerad match emot Götene nu på söndag. Vi har ju en träningsgrupp tillsammans med 09:or och 11:or. Vårt lag har förtur men vi kommer behöva ta hänsyn till träningsnärvaro. Mao blir det en blandning av årskullar, med majoritet -10 denna match.
RapporteraGällande träningstider och Ågårdsvallen så är dessa tider nögot vi testar under en period eftersom vi har haft väldigt låg närvaro ifrån våra grabbar. Detta är NATURLIGTVIS HELT OK om träningarna har krockat med annan idrott.
Från och med nu är vi mer begränsade på tider då fler lag tränar på Rådavallen (fram till april). Men har ni önskemål får ni gärna skriva det här. Då kan vi försöka ta hänsyn till dessa för framtida planering.
Rapportera
Matchen spelas på Rådavallen. Hemmamatch mao 👍
RapporteraRapportera
Neo är förkyld så väntar lite med träning denna veckan.
RapporteraRapportera