Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råda BK F12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Råda BK F12.
F12
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Tack till er som var på plats i måndags då vi hade vår uppstart med både träning och föräldramöte!
Solen sken och det var ca 10 grader varmt - optimalt för att starta igång träningarna!
För er som inte hade möjlighet att delta på mötet - ingen fara, all info kommer allt eftersom här på laget.se!
Dock måste vi tyvärr meddela att vår medverkan i Maxi ICA cup ligger risigt till. Detta på grund av att vi i veckan skulle anmäla våra lag då vi visste hur många som kunde delta, men då visade det sig att trycket har varit stort och de redan var "fulla" i vår åldersgrupp och således stängt anmälan tidigare än vad som var tanken!
Vi har såklart hört av oss och frågat om de kan göra ett undantag för oss, men vi har inte fått svar ännu. Skulle det inte bli av så får vi försöka hitta på något annat - en annan cup, en interncup, eller hitta något lag som vill lira träningsmatcher eller liknande.
Trist att det eventuellt inte blir någon cup i starten, men som tur är har vi Färgelanda att se framemot i annat fall.
Den anmälan har kommit ut idag och sista datum är nu på söndag - vi vill inte gå miste om denna cupen också utan vara i god tid med anmälan!
Hälsningar Ledarna!
Träning | 31 mar, 16:30 |
Träning | 7 apr, 16:30 |
Träning | 14 apr, 16:30 |
Träning | 21 apr, 16:30 |
Ica Maxi cup | 26 apr |
![]() |
Försäljningar och friköp 2025 |
26 mar | Save the date Rådadagen 17:e Maj |
19 mar | All fotboll |
18 mar | Ny säsong!!!! |
14 mar | Välkomna på påsklovsfotboll |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera