Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BK Forward P-2013 Lundby
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BK Forward P-2013 Lundby.
P-2013 Lundby
Följ oss för uppdateringar
Hej alla spelare och vårdnadshavare.
Försäsongen är i full gång och vi har en del träningsmatcher och träningar inbokade kommande veckor. Det är viktigt att ni svarar på kallelse till träningarna så att vi kan planera dom ordentligt samt att ni har koll på kallelserna till matcherna. Samlingstid och plats framgår där och vi förväntar oss att spelarna är på plats enligt utsatt tid, att komma sent flera gånger gör det svårt för oss att kunna ha med sådana spelare till matcher. Detsamma gäller träning. Kom i tid med knutna skor när träningen startar, även om det har blivit bättre så är det en del som fortfarande inte står redo när träningen börjar. Om man behöver skjuts till match (eller träning) behöver man i god tid kontakta någon via SMS-chatten (Supertext) eller direkt kontakta någon av oss tränare för att hitta en lösning.
Vi planerar att köra två cuper under april och maj. Ungefär halva laget kallas till respektive cup för att vi tre tränare ska kunna hantera det och att spelarna ska få liknande mängd speltid. Senare under året kommer fler cuper där vi har två lag anmälda, en förutsättning blir då att föräldrar kliver fram och stöttar oss vid sidan av plan och under cupen för att det ska gå att hantera. Håll koll i kalendern, kallelser till respektive match och cup kommer löpande.
IK Sturehov (borta) | 8 mar, 10:00 |
Träning | 9 mar, 14:30 |
Träning | 11 mar, 17:30 |
Träning | 16 mar, 13:30 |
Träning | 18 mar, 17:30 |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera