Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro SK Ungdom F-F2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro SK Ungdom F-F2015.
F-F2015
Följ oss för uppdateringar
På lördag har vi planerat in en träningsmatch i futsal mot KIF 2015 i bollhallen på Karolinska gymnasiet. Vi ställer upp med ett lag och har kallat in de tjejerna som har varit mest aktiva. Vi ställer därför in inomhusträningen på lördag.
From april så kommer vi endast att spela utomhus och träningsdagar kommer vara onsdag och söndag.
Inför vårsäsongen så har vi planerat att ha ett föräldramöte onsdag 26 mars kl 17.30 - 18.30 (tjejerna har träning som vanligt). Viktigt att en förälder per barn kan närvara, kallelse kommer skickas ut inom kort.
Vi vill även att tjejerna planerar in onsdag 2 april 17.15-19.00 då vi kommer ha KICK-off, en uppstart av vårsäsongen då vi kommer ha lite olika aktivititer på Ekängen och äta mat tillsammans i klubbhuset..
Träning | 22 mar, 13:00 |
Träningsmatcher | 23 mar, 14:00 |
Träning | 26 mar, 17:15 |
Föräldramöte | 26 mar, 17:30 |
Träning | 29 mar, 13:00 |
11 mar | ÖSK Påsklovsträning |
10 mar | En vecka kvar att söka |
9 mar | Årets första cup |
7 mar | ÖSK-dagen 17 maj |
5 mar | Camperna är öppnade! |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera