Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Munkedals IF MIF F-2013/2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Munkedals IF MIF F-2013/2014.
MIF F-2013/2014
Följ oss för uppdateringar
På tisdag drar vi igång med träning på grusplan, kl. 17.30-18.30. Vi kommer fortsätta träna den tiden om vi får plats. Två andra lag tränar också, och blir det för trångt så kommer vi att få skjuta vår träningstid då vi är äldsta laget.
Vi kommer också träna på lördagar kl. 11-12.30, förutom lör den 29/3 och 26/4 då vi är på tränarutbildning. Då tränar vi söndag kl 11.00 istället.
Vi möts direkt på grusplanen - kom i tid! Efteråt hjälps vi åt med materialet tillbaka till klubbhuset.
För att vi ska kunna planera träningarna och upplägget vill vi att ni svarar ja eller nej på anmälan, senast 2 timmar innan träningen börjar. (Och självklart kan saker förändras med kort varsel - skicka bara ett meddelande till oss då)
På grus är det lämpligt att ha tunna byxor eller långkalsonger med shorts över. Det ger ett litet skydd för knäna och skrapsår. Tunna vantar, mössa och tunna lager på lager är bra. Tjock jacka är osmidigt, hellre tunna lager. Använd gärna fjolårets grässkor om de passar. Skorna slits på grus. Köp inte nya grusskor eller grässkor nu. Säsongen på grus är kort, så låna eller leta billiga begagnade grässkor. Ha med vattenflaska med ljummet vatten.
Vi är anmälda med två lag i seriespel, vilket betyder att alla spelar match varje helg. Vi kommer ha två fasta lag och byta lag till hösten. På måndag ska vi ledare på spelordningsmöte och får mer info om hur serien ser ut och när matcherna börjar.
Om du känner att du vill träna mer än två gånger per vecka - prata med oss ledare så ser vi hur vi kan ge dig ökade träningsmöjligheter och stimulans. Det innebär också att det kan vara med spelare från andra lag och träna med oss under säsongen.
Vi är laddade för ny säsong - hoppas ni är det också!
/Jannike, Linn, Wilda, Tiina
![]() |
Årets matchställ 2025 |
31 mar | Seriepremiär 2025 |
28 mar | Munkedals IF Sommarmix cup 2025 |
27 mar | Ny styrelse 2025 |
26 mar | INTERSPORT MATERIALLEVERANTÖR 2025 |
Hej hej. Ingen träning för Ronja idag.
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
Missat att anmäla.. 🙈 Nadja kommer på träning idag!
RapporteraRapportera
Vad kul! Hon är så välkommen!
RapporteraRapportera
Hej! Tyvär komma inte Mira idag.
RapporteraRapportera
Ingen träning för Ronja idag.
RapporteraRapportera
Ingen träning för Mira idag.
RapporteraRapportera