Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Medle SK MSK/SIK P 14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Medle SK MSK/SIK P 14.
MSK/SIK P 14
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Då vi till i år har tappat ganska många spelare i laget så har vi nu sökt samarbete med Stämningsgårdens P14-lag. Vi är cirka 10 spelare kvar från Medle, vi fyra tränare stannar och Jocke Ledin kliver in som lagledare istället för Erika som kliver av.
Tillsammans med Stämningsgården räknar vi med att bli ca 25-30 spelare och vi är totalt kring 8 tränare och 3 lagledare som tillsammans kommer ta hand om laget. Vi tränar och spelar matcher tillsammans – ibland i Medle och ibland i Stämningsgården/stan och vi planerar att anmäla två lag till seriespel så att alla får spela så mycket matcher som möjligt. Medles killar fortsätter att tillhöra Medle SK, betalar anmälningsavgift till Medle och sköter ev. säljuppdrag etc. för Medles räkning. Längre fram i vår kommer vi att kalla till föräldramöte då ni får träffa hela tränarstaben och få mer information om säsongen.
Vi börjar att träna ihop redan i helgen! Klockan 09.15-10.15 på söndag kör vi första träningen tillsammans i Bollhallen. Samma träningstid gäller för veckorna 11, 12 och 14. Vecka 13 är Bollhallen stängd så alltså ingen träning den veckan.
Hoppas vi ses på söndag, och varmt välkomna att höra av er till någon av oss ifall ni har några frågor.
/Johan, Cecilia, Daniel, Jocke och Sofia
15 apr | På två hjul genom Medle! |
11 apr | Fotbollsskolan 2025! |
28 feb | Erbjudande på fotbollsskor |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera