Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Medle SK MSK Pojkar 16/17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Medle SK MSK Pojkar 16/17.
MSK Pojkar 16/17
Följ oss för uppdateringar
Vi har tjuvstartat fotbollssäsongen redan, men från denna vecka (v.15) så börjar vi med träningar kl 11:15-12:15 på lördagar i Bollhallen (Norrvalla). Vi kommer träna denna tid fram tills vi kan börja träna på ungdomsplanerna i Medle.
Kallelser till träning
Vi skickar ut kallelser inför varje träning, och det är viktigt att man svarar så snart som möjligt om man kan vara med eller inte så tränarna har möjlighet att planera träningen.
I början av maj så planerar vi ha ett kort föräldramöte/information om säsongen i anslutning av träning. Mer information när det blir kommer skickas ut.
Kommande cuper och matcher
Vi planerar vara med på 3 cuper, först ut är Coop cupen på Kristihimmelsfärd (29/5) på Sörvalla, därefter Myggvalla cupen (14/6) och efter sommaren är det Kvantum cup i Myckle.
Första matchen är planerad till 18 maj.
Kontaktuppgifter
Om vi saknar ditt telefonnummer eller mejl så hör av dig till någon av tränarna så vi kan uppdatera dina uppgifter så du lättare får informationen som skickas ut.
Vill du börja spela fotboll eller har frågor?
Om man är sugen på att börja spela fotboll och inte varit med tidigare säsong, så är man välkommen på träning och kan kontakta någon av ledarna så vi vet att du kommer!
Träning | 26 apr, 11:15 |
Träning | 3 maj, 11:15 |
Träning | 10 maj, 11:15 |
Träning | 17 maj, 11:15 |
Kågedalens AIF P 2016 (borta) | 18 maj, 10:00 |
15 apr | På två hjul genom Medle! |
11 apr | Fotbollsskolan 2025! |
28 feb | Erbjudande på fotbollsskor |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera