Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Månsarps IBK P 17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Månsarps IBK P 17.
P 17
Följ oss för uppdateringar
Hej!
I helgen spelar båda lagen säsongens sista poolspel, på lördag spelar lag 1 bortamatcher medan lag 2 arrangerar poolspelet på söndag. Efter helgens matcher är det spelledigt fram till Hovslätt cup i början av april.
I och med att vi arrangerar poolspelet behöver kiosk och sekretariat bemannas samt sarg byggas, detta löses av er föräldrar till deltagande spelare. Samordna er gärna i kommentarerna nedan annars löser det sig på plats.
Sedan är det alltid uppskattat (och god förtjänst till lagkassan) med hembakat till kiosken. Om någon kan tänka sig att baka till poolspelet får ni gärna skriva en kommentar nedan.
Vänliga hälsningar
Ledarna P17
Årsmöte | 21 maj, 18:30 |
22 apr | Clubdagar 22/4–28/4 |
17 apr | Lila Ungdomsavslutning! |
6 apr | Öppen träning Onsdag 9/4 Damer/damjuniorer |
20 mar | Helgens Hemmamatcher V202512 |
13 mar | Helgens Hemmamatcher V202511 |
Melker kan inte vara med på sista matchen. Så jag kan hjälpa till att sätta upp sarg mm eller sekretariatet första eller andra matchen
RapporteraRapportera
Sigge kan inte heller vara med på sista matchen. Hjälper också gärna till med att sätta upp sarg mm (:
RapporteraRapportera
Ludde behöver också avvika lite tidigare, likt Melker och Sigge.
RapporteraRapportera
Jag kan hjälpa till med sekretariatet om någon visar hur den funkar.
RapporteraRapportera
Vi kan också hjälpa till i sekretariatet
RapporteraRapportera
William E pappa kan ta fikat
RapporteraRapportera
Jag kan ta kiosken 😃
RapporteraRapportera
Menade kiosken om det inte framgick 😊
RapporteraMen kan nog baka något istället om det hellre behövs
Rapportera
Hej, Sixten kommer gärna och spelar men behöver gå lite tidigare så som några till.
RapporteraRapportera
Hur funkar kiosken?
RapporteraRapportera
Jag har med mig kiosken och kan även stå i kiosken. Vi kan ju hjälpas åt Helena, så kan jag visa o gå egenom hur det funkar på plats 😃
RapporteraRapportera