Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lunden ÖBK P-2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lunden ÖBK P-2013.
P-2013
Följ oss för uppdateringar
Nästa helg är det ju äntligen dags för Future Cup.
I vår grupp har vi BK Häcken, IK Kongahälla (från Kungälv) och BK Skjold (från Danmark).
Två av matcherna spelas på lördag (Påskafton) och den sista gruppspelsmatchen på söndag.
Vi är garanterade fem matcher och de resterande två kommer spelas på söndag och måndag.
När och vart de sista matcherna spelas vet vi inte nu. Det vet vi först efter vår sista gruppspelsmatch på söndag. Så vi får helt enkelt vara beredda på att matcherna kan spelas vart som helst och när som helst under söndagen och måndagen.
Vi rekommenderar er att ladda ner appen Future Cup. Där kan ni leta upp vårt lag och stjärnmarkera det som favorit. Så är det enkelt att hitta tillbaka till spelschemat för vårt lag. Där kommer ni kunna se motstånd, tider och plats samt resultat med mera.
Lördagens matcher:
Match 1 är mot BK Häcken kl.11.30 på Anders Svenssonvallen 1. Vi samlas vid Anders Svenssonvallen kl.10.30
Match 2 är mot IK Kongahälla kl.18.30 på Anders Svenssonvallen 1. Vi samlas vid Anders Svenssonvallen kl.17.30
I och med att det är så lång tid mellan matcherna så skils vi åt efter första matchen och samlas först igen till match 2.
Söndagen:
Match 3 är mot BK Skjold 1 kl.10.30 på Guldheden Södra 1. Vi samlas på Guldheden Södra kl.09.30
Match 4 och 5 kan då vara när som helst och vart som helst under söndagen eller måndagen. Så vi får helt enkelt avvakta med tider tills vi spelat match 3 på söndag.
Eftersom vi inte vet hur lång väntan det blir på söndag så behöver killarna ha med sig en matsäck på söndag, så de kan få i sig lite lunch.
För eventuell samåkning så är här de killar som är med på cupen:
Alexander
Algot
Armand
Floki
John
Leo
Liam
Lionel
Malte
Morris
Nathan
Veiron
William D
William P
Har ni några frågor så är det bara att höra av er.
Träning | 15 apr, 17:00 |
Träning | 17 apr, 18:15 |
Future Cup 2025 | 19 apr |
Träning | 22 apr, 17:00 |
Träning | 24 apr, 18:15 |
![]() |
Medlemsavgifter 2025 |
28 feb | Årsmöte |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera