Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Luleå Shotokan Klubb
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Luleå Shotokan Klubb.
Luleå Shotokan Klubb
Följ oss för uppdateringar
De coacher som kommer vara med från föreningen och hjälpa er där, kommer vara Erik (jag) och Magnus, vi kommer även ha hjälp av Antonia som barnen känner bättre.
Barnen som ska tävla (12 år och yngre) måste vara på tävlingen senast 8, helst lite innan, då vi måste registrera er senast 08.15.
Tävlingen kommer sedan börja 8.30 (brukar starta någon minut sen).
Snart kommer matchprogrammet att läggas ut, och då har vi en preliminär starttid för er.
Är det någon som funderar på vem jag är, så har ni sett mig på graderingen, det är jag som brukar dela ut bälten. Finns även bild på mig på fb om ni är där.
Frågor kan ni ställa till mig: erik.d.holmgren@gmail.com
Ska ni tävla i kumite, se till så att ni får låna fot, ben och handskydd, och köpa, suspensoar och tandskydd inför tävlingen, vi ska ha allt ni behöver i vårat förråd nu från tisdag, då våran materialansvarig (John) har hämtat ut det senaste vi beställt nu i helgen.
Det vore bra om ni t ex kunde skicka ett sms till mig där ni talar om vem ni är, så jag har ett nummer att nå er på, om det skulle vara något.
Mitt eget telefonnr är 072 555 51 53
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera