Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Köpings IS Kul på is
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Köpings IS Kul på is.
Kul på is
Följ oss för uppdateringar
Hej allihopa! Det kommer inte vara någon kul på is denna vecka då vi har poolspel. Poolspelet börjar kl 11. Samling kl 10,30 i omklädningsrummet som vi brukar använda.
Bra att tänka på är att försöka skaffa hjälm med galler på. Kan finnas på Fritidsbanken. Det finns några gallerhjälmar att låna. Men bra om ni kan fixa dom på egen hand.
Dom föräldrar som kan hjälpa till i kiosken kan väl skriva en kommentar så vi vet hur många som kan tänka sig att stå
Barnen kommer att delas upp i två lag. Det kommer vi göra på plats så då kommer ni få veta mer exakta matchtider för era barn.
Elin kan hjälpa i kiosken
RapporteraRapportera
Bra Mikael & Elin 👍
RapporteraFör att få till ett lyckat poolspel för era barn & gästande lag, är det viktigt att alla hjälper med kiosken/ grillen. Så jag uppmuntrar fler föräldrar att kommentera i denna grupp.
Stort tack på förhand!
Olof, KIS Bandy
Rapportera
Så synd vi är borta på söndag, ska alltid krocka ;( lycka till. Hoppas ni får en fin dag ☀
RapporteraRapportera
Jag och Marie kan hjälpa till med kiosken. Ses på söndag 🌞
RapporteraRapportera