Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsbacka IF F-2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kungsbacka IF F-2013.
F-2013
Följ oss för uppdateringar
GIFF-cupen i Tidaholm närmar sig. Riktigt kul att åka iväg tillsammans igen.
Vi åker fredag 25/4 och samlas 16:30 på Inlag för att samåka. Vi bor i klassrum på en skola och sover på luftmadrasser. Det kan redan nu vara bra att veta att luftmadrassen får vara max 90 cm per person.
Vi har två lag anmälda i tävlingsklass, vilket innebär att vi inte vet hur sent vi spelar på söndagen. Gissningvis är vi hemma sen eftermiddag.
Deltagandet kostar 950 kr per person och då ingår; fredag - middag, lördag- frukost, lunch och middag, söndag- frukost och lunch. Det kan vara bra att ha med sig fickpengar att köpa mellanmål för. Swisha Jens 950 kr per barn. 0708-76 24 16.
Alla som vill får åka med men om man tränat lite kan det blir så att man får mindre speltid. Det beror också på hur många som kommer att åka med.
Om föräldrar vill åka med går det bra. Ni betalar då samma summa som barnen. Vi har redan några som anmält intresse.. Det skulle vara toppen om ni som följer med också har bil för vi kommer behöva transportera oss mellan planerna med bil.
Ni som inte har svarat på anmälan får gärna gör det så snart som möjligt :-)
HEJA KIF!
Fys med P14 | 10 mar, 18:00 |
Träning | 13 mar, 17:15 |
Match Fair Play mot Ytterby | 15 mar, 16:00 |
Match i Fair Play- ligan Lindome | 16 mar, 10:45 |
Fys med P14 | 17 mar, 18:00 |
Hej
RapporteraLeila skulle behöva åka med någon, då vi inte har möjlighet att följa med.Finns det plats över i någon bil?
Rapportera
Javisst. Vi samåker och ser till att alla får plats :-)
RapporteraRapportera
Toppen! Tack!
RapporteraRapportera
Jag åker med och kör bil.
RapporteraJens, jag tänkte att jag köper två nya luftmadrasser 😆
Rapportera
Tack ;-)
RapporteraRapportera
Det är alltid en bra idé att testa att blåsa upp sina madrasser innan man åker.. det kanske var ett tag sedan man använde dom 😅
RapporteraRapportera