Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Örebro Volley FP14/15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KFUM Örebro Volley FP14/15.
FP14/15
Följ oss för uppdateringar
Hej alla!
I morgon är det så dags för turnering i Tegelbruket igen för laget. Samling är kl 9.00 och vi vill att spelarna har svarta eller mörkblå byxor/shorts på sig och alla med en lag t-shirt får gärna ha den på sig. Precis som förra gången så är det en bra idé att ha med sig mat (typ pastasallad eller liknande) och det finns micro på plats men inget kylskåp. Ta även gärna med något energi- och näringsgivande mellis. Vi vill inte att spelarna äter socker under dagen då det skapar onödiga skjutsar och dippar i energinivå.
Matchtröjorna tar vi med så förutom shorts så behöver spelarna skor, flaska och ett glatt humör.
Då det blir många matcher under lördagen och eftersom vi har bollrullning på elitmatchen på söndagen så har vi ställt in söndagens träning denna vecka.
Mvh tränarna
Träning | 27 apr, 10:00 |
Örebro Challenge 2025 - turnering | 2 maj, 17:00 |
Träning | 4 maj, 10:00 |
Träning | 11 maj, 10:00 |
Träning | 18 maj, 10:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera