Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jönköpings IK F13-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Jönköpings IK F13-14.
F13-14
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu är det snart dags för andra helgen av Fair Play Cup och här kommer info till er som ska hjälpa till.
Senast fredag kl 14 lämnar jag in kakor till kansliet.
Fanny SL:s föräldrar ansvarar för att hämta allt material på kansliet.
Moa M:s föräldrar ansvarar för att bygga sarg (med allas hjälp såklart).
4 st taggar och 1 st nyckel till KFUM finns bland materialet på kansliet. Dessa taggar går till de flesta dörrarna inom KFUM. Nyckeln är en backup ifall någon låser omklädningsrummet från insidan.
Behöver ni byta ansvarsområde är det helt ok!
På fredagen behöver sarg att byggas. Den ska stå framme, tillsammans med material och möbler till seket. Ställ upp bänkar till lagen att sitta på. Skriv gärna "hemma" och "borta" på whiteboardtavlorna vid ribbstolarna, så har alla - inkl seket - lättare att hålla reda på lagen.
Vaktmästare finns fram till klockan 20. Under lördag och söndag 11-17. Det går att ringa dem på 036-100535 om det skulle vara något.
I den grå kuren till vänster när man kommer in (till höger om deras kansli) finns allt städmaterial och annat material som vi kan tänkas behöva.
På lördagen kan Moa R:s samt Alma JL:s föräldrar ta med varsin tagg hem, eftersom ni även har första passet på söndagen.
På söndagen behöver eventuellt sargen att rivas, detta kommer dock vaktmästaren att meddela er.
Taggarna och nyckeln lämnas till vaktmästaren hos KFUM.
1 av er 3 som har sista passet lämnar tillbaka allt material till kansliet.
Första helgen har jag förstått det som på alla att det gick bra, så är säker på att det kommer gå lika galant nu.
// Emma
Träning | 23 apr, 17:00 |
Träningsmatch | 24 apr, 16:30 |
På infomötet som hölls via Teams för 2 veckor sedan pratades det om att lathundar skulle komma ut till samtliga inför cupen. Nu har dessa delgetts oss och de ligger under dokument och Fair Play Cup. Läs igenom dem så vet ni lite mer vad som ska göras när ni sitter i seket.
Rapportera// Emma
Rapportera