Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Järfälla Basket
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Järfälla Basket.
Järfälla Basket
Följ oss för uppdateringar
Julen närmar sig med stormsteg och så även slutet av terminen.
Vi kommer köra på med vanliga träningar fram till fredagen den 20e för att därefter ta en välbehövlig ledighet, träningarna kommer återupptas onsdagen den 8e januari.
Drive-in fredagar är stängd den 27e december, men vi kommer därefter öppna igen den 3e januari!
Drive-in lördagar är stängd den 28e december och 4e januari, vi kommer öppna upp igen den 11e januari!
Utöver detta så kommer vi att arrangera en Julturnering för Järfälla Basket spelare, fredagen den 27e december (mellan 10-15) i Jakobsbergs Sporthall. Anmälan sker via coacherna i respektive lag.
Vill också passa på att slå ett slag för TRETTON 3x3-turneringen i UBG (Upplands-Brogymnasiet) som arrangeras av Stockholm Nordväst. Den hålls den 5e januari med start kl 11 (se separat mail för länk till anmälan).
God Jul på er alla och hoppas ni vilar ut, passa på att delta på våra aktiviteter samt kommer tillbaka fulla av energi i januari!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera