Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Irsta IF F-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Irsta IF F-13.
F-13
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Nu börjar det så snart att dra ihop sig till fotbollssäsong och det kommer att komma info löpande gällande träningstider, träningsmatcher och liknande.
Det vi behöver göra relativt omgående är att kolla vilka som vill följa med till Leksand på Dalecarlia cup den 27-29 juni (avresa 26/6). Senast den 25 mars måste vi anmäla antalet deltagare så senast 21 mars önskar vi ha in era anmälningar. Efter den 25 mars går det inte att "avanmäla" sig och få deltagaravgiften återbetalad.
Vi har anmält 2 lag och betalar för lagets anmälningsavgift. Till detta kommer deltagaravgift för varje spelare som i år är 1990:-. I denna avgift ingår boende, mat och inträde till Leksand sommarland. Det kommer även att tillkomma en kostnad för ledarnas deltagaravgifter. Denna summa delas på alla som följer med. Senast 25 april måste vi ha betalat deltagaravgifterna. Mer information om detta kommer när vi vet vilka som vill följa med.
Vi skickar inom kort ut en kallelse för anmälan.
Ni som behöver specialkost meddelar detta i samband med anmälan.
Jag tror både vi ledare och tjejerna ser fram emot en favorit i repris i sommar!
Hör av er vid frågor.
/Ledarna
Irsta IF Årsmöte | 4 mar, 18:00 |
Träning | 9 mar, 18:30 |
Träning | 16 mar, 18:30 |
Anmälan Dalecarlia cup | 21 mar |
Träning | 23 mar, 18:30 |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera