Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Infjärdens SK P-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Infjärdens SK P-11.
P-11
Följ oss för uppdateringar
Cuper:
PSG
Gammelstadscupen - bara om någon förälder kan hjälpa till med coachingen
Träning:
Tisdag och söndag i Öjebyn tills gräsplanerna är gröna
Efter det blir det nog som ifjol med tre träningar + match
Kick-off:
Den 10-11 maj på Björklunda, men info kommer, men skriv gärna nu om ni har möjlighet att hjälpa till (mat/lekar/sova/städa etc... Kanske ni inte behöver hjälpa till med allt, men kanske något )
Ekonomi:
Vi har ungefär 100 000 i lagkassan, vi återkommer med mer exakta siffror. Det betyder att vi i år måste dra in mycket pengar för att kunna ta oss til Gothia nästa år (som vi beslutade förra året). Att vi blev av med majbrasan var synd, hade gett fina pengar och hade väl som jag förstår det lätt motsvarat en försäljning av typ Newbody. Jag hoppas att ni kan komma med bra förslag på vad vi ska göra/sälja för att kunna åka nästa år. Kom gärna med förslag på vad vi ska göra för att dra in pengar!
Serien är lottad men inga matcher är spikade. Att barnen ser i "Min Fotboll"-appen att det är match den XX stämmer alltså inte utan det är förbundet som har lagt alla matcher kl 00.00 på söndagar men nu återstår alltså jobbet att komma överens med motståndarna när matcherna faktikst ska spelas. När det finns en tidpunkt som inte är 00.00 så betyder det att vi har kommit överens
Vi har en träningsmatch mot SAIK inbokad den 26/4 kl 11.00. I år kommer vi att pröva att kalla barnen till träningar och match. Jag hoppas att det ger er möjlighet att på ett bättre sätt än tidigare meddela om erat barn kommer eller inte
Era uppgifter:
Skriv om ni kan hjälpa Kick-offen
Skriv in era förslag på hur vi ska få in pengar
Älvsby IF (borta) | 3 maj, 10:00 |
Munksund-Skuthamns SK (hemma) | 4 maj, 15:00 |
Träning | 6 maj, 20:00 |
Lira BK Gul (borta) | 10 maj, 13:00 |
Träning | 11 maj, 20:00 |
Jag kan vara behjälplig vid kick-offen
RapporteraFörslag försäljning: 3 fikalotterier 25:-/lott, sälja 20 lotter=500:- (april, juni & augusti). Toapapper och hushållspapper (Serla)-ger bra förtjänst, sälja minst 20 balar/barn.
Rapportera
Vi är bortbjudna 10 maj, men kan hjälpa till med städning och ev. mat beroende på lite tider. Både fikalotteri å serla blir toppen! Tycker att vi tar hem gode många balar, lastar dom i några släp tillsammans med några grabbar i varje bil. Så får dom ta några områden var, knacka på å sälja. Vi kan då köra ett släp.
RapporteraRapportera
Jag kan vara behjälplig vid kick-off, säg till bara vilken hjälp med så hjälper jag.
RapporteraJag tycker att försäljningen av Newbody är väldigt bra
Rapportera
Toalett papper på släp köra runt fråga på Facebook vem som vill ha hemkörning av papper utan max tak på hur mycket toalett papper utan att alla ska sälja ex 70st balar tillsammans.Åka runt fråga om pant ett fast datum så åker man med ett lass till bredviksberget.kak försäljning. Ska kolla upp om jag är ledig & kan vara behjälplig vid kick off.
RapporteraRapportera
Är tillgänglig för kick-offen. Har dock inga vettiga ideer kring försäljning tyvärr.
RapporteraRapportera
Vi är också bortbjudna 10 maj men kan ev hjälpa till med städning och ev mat beroende på tider. Håller med om att flera fikalotterier och toalettpapper är en bra idé. 👍 Kanske plastpåsar kan vara en bra försäljning inför höstens jakt?
RapporteraRapportera
Är nog med på de flesta idéer. Och hjälper till med något på kick-offen
RapporteraRapportera
Kan hjälpa till på kick-offen
RapporteraRapportera
Förtydligar med att vi även behöver veta om någon/några kan ställa upp med coachning under gammelstadscupen 1-3 auguati, så vi vet om vi kan anmäla till den. Det gäller matcher under lördagen då vi ledare är upptagna på thor sjöbergs cup den dagen.
RapporteraRapportera
Kanske vi kan vara ordningsvakter som i fjol på Kalles igen om det var bra förtjänst?
RapporteraRapportera
Ja förhoppningsvis kan vi få det uppdraget i år också, men jag har inte hört nåt än 👍
RapporteraRapportera
Super det gav väl rätt bra,?
RapporteraRapportera
Jag kan hjälpa till på lördag (gammelstadscupen) och gärna om någon fler kan 😊
RapporteraRapportera