Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Wormo
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Wormo.
IK Wormo
Följ oss för uppdateringar
Igår hölls IK Wormos årsmöte 2025. Det var en omfattande dagordning att gå igenom, då beslut skulle tas om kommande medlemsavgifter, förslag på uppdaterade policys, val av styrelse, redovisning för Verksamhetsberättelse 2024, ambitioner för det här året och överlag vart Wormo är på väg.
Närvarande medlemmar på årsmötet hade förmånen att få en grundläggande genomgång av vikten av ett årsmöte, varför det ska hållas, vad det ska innefatta, vad det betyder för en förening. Denna genomgång gjordes av Mia Andersson, som tidigare varit styrelsemedlem för IK Wormo och numera arbetar för RF-SISU Skåne.
Vi kommer löpande att presentera de valda styrelseledamöterna, så att alla Wormoiter får veta vilka som sitter i styrelsen, vilka vi är och vad vi vill göra för Wormo!
Under 2025 kommer ni att se ett fortsatt ökat engagemang och arbete från styrelsen, då vi vill återigen hitta den forna stolthet och glädje som våra blåa eleganter sprider i Landskrona.
Wormos flaggor ska än en gång svaja stolt och högt på Exan, vi ska fylla åskådarplatserna vid våra hemmamatcher och tillsammans, alla vi i Wormo, ska vi glädjas och njuta av fotbollen, av gemenskapen, av att se vår klubb växa med alla barn och ungdomar som för arvet vidare.
Forza Wormo – framåt tillsammans mot framtiden!
P-2010 Eskilsminne IF (hemma) | 1 mar, 12:00 |
P-2012 Träning | 1 mar, 13:00 |
Seniorlag Dam Eskilsminne IF (hemma) | 1 mar, 14:00 |
Miniwormo Träning | 2 mar, 09:15 |
P-2014 FC Trelleborg (hemma) | 2 mar, 10:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera