Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Bolton F-2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Bolton F-2013.
F-2013
Följ oss för uppdateringar
Till helgen startar seriespelet för ungdommarna i Handboll öst. I princip varje helg kommer det att vara matcher. Matchspelet körs i form av korta samandrag. Vid varje matchtillfälle är det två matcher.
I IK Boltons F11 har vi i höst två lag anmälda, till två olika serier. Vi har en stor trupp och vill att alla ska få spela så mycket som möjligt. Till varje samandrag kallas 9-10 tjejer, så att de som åker iväg får mycket speltid (vi vill inte ha en välfylld avbytarbänk på matcherna). Vår ambitionen är att varje spelare i laget ska kallas till 10 matcher under hösten, alltså 5 matchtillfällen per spelare.
Därutöver ska vi försöka ordna träningsmatcher. Spela matcher är ett utmärkt sätt att träna, utvecklas, och ha kul tillsammans.
Cup i Kungsängen - anmälan | 26 apr, 09:00 |
Träning | 29 apr, 18:15 |
Träning | 30 apr, 16:00 |
Träning | 2 maj, 18:00 |
Intresseanmälan Östgötacup | 3 maj, 07:00 |
17 apr | Info gällande föreningslägret |
1 apr | P14 till finalsteget i USM |
27 mar | Boltoninfo - Våren är här! |
12 mar | Anmälan till Påsklovslägret är öppen! |
4 mar | P14 Vinner Libo Cup |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera