Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IF Troja-Ljungby A-lag Damer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IF Troja-Ljungby A-lag Damer.
A-lag Damer
Följ oss för uppdateringar
Hej
Vi är glada att meddela att Troja's DJ har anmälts till Nordic Trophy F18 Cup som hålls den 9-11 maj i Löfbergs Arena. Detta är en fantastisk cup och den enda riktiga DJ-turneringen som organiseras under säsongen. Det blir en rolig (om än sen) avslutning på säsongen samt en morot till fortsatt målmedveten träning. Även för föräldrar kommer det att bli en trevlig helg tillsammans.
ANMÄLAN
Vi skulle vilja få in er intresseanmälan till cupen och behöver ert svar senast 30/03/2025. Inbetalning av deltagaravgifterna ska göras i början av april, återkommer med instruktioner.
FÖRUTSÄTTNINGAR
Förutsättningen för att delta i cupen är att man tränar på bra.
Transporten kommer att ske med hjälp av föräldrar i egna bilar.
För att prioritera de spelare som planerar att spela med Troja nästa säsong 2025/2026 har dessa spelare förtur.
Vi har plats för max 15 utespelare samt 1-2 målvakter.
KOSTNAD
Anmälningsavgift: 8?000:-
Deltagaravgift spelare: 2?295:-
Deltagaravgift ledare: 1 500:-
-----> Om vi blir t.ex. 15 spelare = 8000kr/15 spelare + 2?295:- = 2 830kr/spelare*
*) I deltagaravgiften ingår boende på Aiden Karlstad Arena (i direkt anslutning till arenan) för spelare och ledare (spelare i tre- eller fyrbäddsrum och ledare i dubbelrum) fredag till söndag (2 nätter), två (2) frukost (lördag och söndag), tre (3) lunch (fredag, lördag och söndag), tre (3) middag (fredag, lördag och söndag) samt frukt. Om ni önskar lägga till en natt på hotellet (torsdag-fredag) tillkommer en kostnad om 500:-/person.
SPELSCHEMA
Nu är spelschemat publicerat på swehockeycup.se: https://follow.swehockeycup.se/nordic-trophy-f18-1.
MER INFO NEDAN
https://follow.swehockeycup.se/nordic-trophy-f18-1
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera