Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Mariefred HB Bollskola
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Mariefred HB Bollskola.
HB Bollskola
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar, vi vill påminna om tidigare inlägg för att träningarna ska bli så bra som möjligt för alla deltagande barn.
Det är så himla roligt att det är så många barn som vill köra handbollsskolan och vi ser fram emot resten av säsongen. För att det ska kunna bli så roliga, säkra och bra träningar som möjligt där alla barn mår bra har vi funderat på olika saker som vi vill att ni föräldrar hjälper oss med. Framförallt har vi reagerat på att det blir en väldigt hög ljudnivå i hallen. Vi önskar därför att:
- ni väntar med era barn utanför hallen (i caféet) tills dess att vi ledare välkomnar er in omkring fem-tio minuter innan vi börjar
- de föräldrar som har möjlighet stannar utanför hallen under hela träningen, exempelvis i caféet. Se till att era telefonnummer finns på laget.se. Och var tillbaka till 17.50 för att kunna hämta era barn.
- föräldrar som behöver stanna på läktaren får gärna vid behov vara med på planen som en extra vuxen. Vi säger till vid behov.
- Inga syskon är ute på planen
Tack för er förståelse! Vi ses på torsdag!
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera