Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Örebro F-13/14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Örebro F-13/14.
F-13/14
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Tack för all stöttning, hejande och hjälp under lördagens matcher. Fint att se att alla stöttar och hjälper till runt laget på ett fint sätt. Tack!
Som vi informerade om i början på säsongen så är vi anmälda till Katrineholmscupen. Cupen är 12-13 april, med övernattning i skola för dom som vill.
Under året har laget fått in lite mindre sponsorpengar samtidigt som vi har inte gjort någon egen lagförsäljning. Vi vill inte heller att hela lagkassan ska gå åt samt att vi ska på Järnvägen cup oxå.
Gästkorten för övernattning och mat kostar 950 kr per person samtidigt som att alla i laget kanske inte vill sova över.
Vi ledare har därför bestämt följande:
Vill man sova över betalar man 650 kr, resten står lagkassan för. Då ingår övernattning, lunch och middag lördag, frukost och lunch söndag.
Vill man INTE sova över, behöver man inte betala någonting. Lagkassan står för lunch båda dagarna.
Ev skjuts till och från Katrineholm återkommer vi till när vi vet hur många som vill sova över, och hur många som vill åka fram och tillbaka.
Vill man ändå delta i en försäljning för att få in lite extra pengar för att kunna betala sitt barns deltagande så kontakta Karro så håller hon i det.
Vi hoppas att så många som möjligt har möjlighet att följa med då tjejerna hade superkul förra året!
Vi kommer skicka ut kallelse i närtid då vi måste beställa mat och övernattning senast i slutet på feb.
Med vänlig hälsning,
Ledarna
Superkul med cup! Doris är väldigt taggad 🙌👊
RapporteraRapportera
Tipsar om boende i Katrineholm
RapporteraBest western - Fullt just nu
https://www.bestwestern.se/hotel/88233?type=HOTEL&startDate=2025-04-12&endDate=2025-04-13&room%5B0%5D=1
Vandrarhem
https://www.ekbackensvandrarhem.se/
http://www.olssonsvandrarhem.se/
Rapportera
Nu är kallelse skickad. Vi behöver svar senast 20 februari. Vill man åka med men inte sova kvar tackar man ja på kallelsen men meddelar oss tränare på träningen eller via sms/telefon att man inte sover kvar. Meddela även ev. allergier till oss.
RapporteraRapportera
Vad roligt med cup. 😍 Junie vill vara med, men vill inte sova med laget. 😅
RapporteraRapportera
Nu finns det lediga rum på Best Western.
RapporteraRapportera
Hej allihopa!
RapporteraHoppas ni haft de bra under lovet 😃
Imorgon tänkte jag beställa gästkorten till de som tänkt sova över. Skicka gärna ett sms om ert barn inte vill övernatta eller har ev. allergier . För de som vill övernatta behöver ni swisha 650 kr senast 26/2. Swish nr 0700162737 lägg gärna till meddelande "cup+namn".
Rapportera