Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Dannemora/Österby Ledare
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Dannemora/Österby Ledare.
Ledare
Följ oss för uppdateringar
Säsongens avslut närmar sig och det är dags att summera/utvärdera säsongen som varit och börja blicka framåt.
Ett tips är att dela ut en enkät som spelarna kan svara på i lugn och ro.
En förslags-mall finns under Länkar/Ledardokument. Bara att anpassa efter era önskemål. Även ni ledare behöver ta en funderare på hur ni vill göra till nästa säsong. Prata även ihop er om vad som fungerat bra och vad som behöver förbättras inom laget, föreningen, matcher/träningar, förbundet m.m.
Tis 8/4 kommer vi ha en ledarträff kl. 18.30 i Folkets Hus.
Fundera på:
* Ris och ros, säsongen som varit
* Hur ser det ut inför nästa säsong? Spelare-ledare-serieanmälan
* Träning/match
* Materiel/utrustning
* Övrigt
Matchställ (tröja/byxa/strumpor) /målvaktsställ (klubbens) ska snarast efter serieslut inventeras (antal-storlekar-skick). Inventeringsdokumentet ska sedan lämnas in till Eleonore. Lämna även in utrustning ni inte ska ha kvar, som är trasig eller för litet.
Fre 2/5 har vi ungdomsavslutningen i Folkets Hus kl.18.30-ca.19.30.
Lägg upp kallelse på era laget-sidor.
* Fika.
* Lag-presentation
* Medaljutdelning från föreningen.
* Avtackning på scen.
Varje lag får även hitta på något roligt på scenen om man vill... en sång, dans eller uppträdande... :-)
Fre 9/5 har vi avslutning för Herr- och Damlag, styrelse och ledare i Folkan. Alla inkl. respektive.
* Middag
* Bar
* Prisutdelning Herr/Dam
* Trubadur
* Dans
* M.m. m.m. m.m.
(Separat kallelse kommer!)
Boka upp dessa datum redan nu!
Vi vill att så många som möjligt kommer!
/Styrelsen
Vilka tider gäller på ungdomsavslutningen? Tänker till kallelsen.
RapporteraRapportera
Missades.... kl. 18.30-ca.19.30.
RapporteraRapportera
Hej allihop! Vi behöver veta när ni gör eran sista träning i sporthallen. För att slippa betala för oanvänd tid. Kommentera med lagnamn och datum för sista träning. Vill ni ha strötider därefter är det bara att maila IFK-mailen.
RapporteraRapportera
P15/16 10/4
RapporteraRapportera
P17 30/3
RapporteraRapportera
F15 2/4
RapporteraRapportera
P13/14 och P10-12 10/4
RapporteraRapportera
F16 6/2
RapporteraRapportera
F13/14 2/4
RapporteraRapportera
P15/16 ändrar till 6/4
RapporteraRapportera
Mange har gjort en fin mall till diplom om någon är intresserad av att dela ut pris för något som t.ex träningsnärvaro eller någon annan mjuk parameter. Skriv här om ni vill ha den 👍
RapporteraRapportera
Jag vill ha!
RapporteraRapportera
Diplom-mallen ligger under "Dokument - Ledardokument" här på ledarsidan :-)
RapporteraRapportera
F11/12 tränar april ut, antagligen även en del i maj.
RapporteraRapportera