Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Aspudden-Tellus Lek med boll 2020 gul
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Aspudden-Tellus Lek med boll 2020 gul.
Lek med boll 2020 gul
Följ oss för uppdateringar
Hej
Nästa vecka är det dags för start med lek med boll IFK Aspudden-Tellus Gul Västberga
Vi kör igång på fredag 25/4 16:15- 17:00,
Vi samlas på Västberga IP i hörnet mot Telefonplanshallen.
Försök vara på plats och klara 5 min innan start !
Vi kommer sedan dela upp barnen i ett antal grupper och köra ett litet träningspass med mkt lek och fokus på bollberöring.
Ta med vattenflaska och kläder efter väder, fotbollsskor är inget krav , sommarskor, gympaskor etc är funkar också bra på konstgräset.
Det är drygt 50 barn som anmält intresse vilket är superkul!!!
Det ställer dock lite krav på att vi hjälps åt att hålla lite ordning under träningen. Vi ser gärna att föräldrar , syskon, barnvagnar mm håller sig i kanten / utanför planen för att ge barnen chans att fokusera på övningarna.
IFK Aspudden-Tellus är en helt ideell förening som bygger på föräldrars mf. engagemang som tränare, lagledare mm i trupperna.
Jag (Daniel ) och Patrik Jangemo kommer att hjälpa er starta upp verksamheten men tanken är att ni som är intresserade av att vara ledare successivt kommer att ta över träningarna mm.
Jag skulle vilja att ni som är intresserade att vara ledare hör av er till mig så vi kan samlas för att ha lite genomgång inför. Svar till mig på mail eller gå med i Whats App gruppen. https://chat.whatsapp.com/FfBU0q44Wwg9oicC3xQc01
Skriv gärna en kort rad om er själva, om ni har barn tidigare i föreningen etc.
Alla är välkomna och behövs som ledare oavsett tidigare erfarenhet fr fotboll.
Hoppas vi ses på fredag.
Hör av er vid frågor etc.
Mvh
Daniel och Patrik
Länk till whatsapp grupp för er som är intresserade av att vara ledare etc.
Rapporterahttps://chat.whatsapp.com/FfBU0q44Wwg9oicC3xQc01
Rapportera
Hej länken fungerar ej.
RapporteraHälsningar Lina
Rapportera
https://chat.whatsapp.com/FfBU0q44Wwg9oicC3xQc01
RapporteraRapportera
Hej, i lagget appen står att trainingen är på tisdagar 16:15. Stämmer det verkligen eller ska det vara på fredagar?
RapporteraRapportera
Det ska vara på fredagar och justerat. Tack för att du uppmärksammade.
RapporteraRapportera