Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BP Ungdom P10-21
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BP Ungdom P10-21.
P10-21
Följ oss för uppdateringar
Hej på er.
Vilken härlig vår vi haft där vi kommer spelat 26 Sanktanmatcher, spelat 17 träningsmatcher och tränat 51 gånger tillsammans. Det blir totalt cirka 140 timmar som vi hängt med era barn där vi spelat eller tränat fotboll. Härligt.
Summerar vi säsongen så har vi spelmässigt tagit stora kliv framåt i speluppbyggnad, passningspel och dynamik. Just nu fokuserar vi på avslutsteknik som är lite av vår akilleshäl just nu och att göra mål är ju lite av en central del i fotboll:)
Vi avslutar säsogen med ett grillparty hemma hos Björn som lovat Brommas bästa burgare för barnen. Det tycker vi de är värda. (Svara på inbjudan i laget.se vilka som kan komma) Sedan är det sommarlov från BP10-21 för oss ledare och barnen men håll utskick i laget.se för det kommer dyka upp bonusträningar.
Vi kommer ha samma tider fram till höstlovet så planerar efter det.
//
Ledarna
Inga kommande aktiviteter
« | April 2025 | » | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö |
31 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 |