Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Habo IF P19
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Habo IF P19.
P19
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Söndagen den 27/4 kl. 9.30 börjar säsongen för P19. Träningen är på konstgräsplanen, ligger på samma sida som den stora parkeringen. Ingången är till höger om den röda byggnaden.
Vi ledare strävar efter att göra träningarna roliga och trygga för alla barn. Som en del i detta har vi några punkter som gäller vid träningarna.
- Det är obligatoriskt att alla barn har benskydd och vi ledare ser gärna att man har med sig en namnad vattenflaska.
- Varje barn måste ha en ansvarig vuxen på plats. Detta för att barnet ska känna sig tryggt och om något händer ska inte ledarna behöva lämna övriga barn.
- Föräldrar och åskådare får uppehålla sig utanför planen så att träningarna flyter på smidigt och barnen lär sig att ledarna leder träningarna.
Om ditt barn har något extra behov som det är bra om vi ledare känner till sök då gärna upp någon av oss. Att vi vet detta är en förutsättning för att vi ska kunna erbjuda en rolig och stimulerande träning.
Det kommer vara en kortare genomgång för er föräldrar vid första träningen och då har ni även möjlighet att ställa frågor.
En viktig roll för laget är Kontaktföräldrar. I rollen som kontaktförälder har man ett administrativt och kommunikativt ansvar gentemot övriga föräldrar i laget. Man är en del av ledarteamet men behöver inte vara med vid träningar om man inte vill. Känner du att det skulle vara något för dig eller att du vill veta mer säg till på söndag!
Vi ledare ser fram emot att träffa alla barnen och er föräldrar på söndag! 😊
Hej Sanna! Går det bra med vanliga skor första gången för att prova på eller rekommenderas fotbollsskor från start?
RapporteraRapportera
Hej! Det går bra med vanliga skor!
RapporteraRapportera
Hjalmar Johansson kan inte komma idag, han är sjuk
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraJohannes kan bara vara med halva träningen idag, är det ok om han kommer ändå?
Mvh Louise
Rapportera
Hej,
RapporteraTheodore Ruohonen Lindqvist kommer inte idag, han är sjuk.
Rapportera
God morgon, Harry S är också sjuk tyvärr.
RapporteraRapportera
Hej Louise,
RapporteraHan är välkommen ändå! Ses sen
Rapportera
Hej!
RapporteraVar det några som var intresserade av att vara kontaktförälder? Om ni behöver någon mer kan jag ställa upp. Vem kontaktar man i så fall? 😊
Rapportera
Hej Linn, Vad roligt att du vill bli kontaktförälder😊 vi fick en till anmälan så det är toppen att även du vill vara med. Du kan kontakta mig så tar vi det därifrån. 070-4283676.
RapporteraRapportera