Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hedemora SK U8
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hedemora SK U8.
U8
Följ oss för uppdateringar
Under vecka 9 kommer kommunen att påbörja renovering av omklädningsrummen under dagtid. Det betyder att det kommer vara en byggarbetsplats, varvid förråden inte kommer vara tillgängliga under dagtid.
Ska man därför åka allmänhetens åkning på Sportlovet, så behöver barnen ta med sig skridskorna hem. Korridoren till förråden kommer alltså att hållas stängd (inga undantag kommer att göras).
Under kvällstid kommer det dock att fungera som vanligt, då har vi tillgång till både omklädningsrum samt förråd.
För er som inte har matcher i helgen kommer det finns möjlighet att hämta eventuell utrustning i samband med Skridsko- och hockeyskolan på lördag (kl0930-11-30) samt att det finns ledare på plats med nyckel på söndag kl1630-1800.
Slutligen, 16e mars kommer vara sista dagen med is. Efter ert sista ispass, så vill vi att ni tar hem all er utrustning. Den utrustningen som tillhör föreningen (exempelvis hockeybyxor) ska lämnas kvar i förråden.
För er som ska i väg på cup efter den 16e mars, så ska även ni ta hem er utrustning i anslutning till ert sista ispass (träning alt match). Hur vi sedan löser inlämningen av hockeybyxor efter genomförd cup kommer det mer information om längre fram.
Mvh
Ledarna