Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om HK Eskil Bollskutt 2021/2022
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från HK Eskil Bollskutt 2021/2022.
Bollskutt 2021/2022
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Här kommer lite info om vad vi tog upp på träningen nu i lördags.
Säsongen börjar lida mot sitt slut. Våran sista träning är den 12 April och sen är det avslutning i Volvo Ce Arena den 26/4. Mer information om avslutningen kommer.
Som det ser ut just nu börjar vi bli fler vilket är superkul men för att vi inte ska bli en för stor grupp kommer vi att dela upp årskullarna inför nästa säsong. Det innebär att de barn som är födda 2021 blir en egen grupp och 2022 blir en grupp tillsammans med barn födda 2023.
Som det ser ut just nu är vi ca 15-20 barn födda 2021 och har en ledare till laget.
Och ca 10-15 barn födda 2022 där vi har tre ledare. Om man har barn i båda årskullarna får man självklart vara med på den träning som passar bäst.
Vi ser gärna att vi blir ledare i varje årskull för att vi ska få så bra träningar som möjligt.
Så vet ni redan nu att ni kommer att fortsätta till nästa säsong så fundera gärna på om ni kan tänka er att vara med som ledare. Ju fler vi är desto bättre träningar för våra barn. Om ni har några frågor så prata med någon av oss ledare.
Vi tycker att det här så kul och vi ser fram emot att träffa era fantastiska barn varje vecka och vi tar gärna emot feedback på upplägget av träningar och även på träningstider mm. Man behöver inte kommentera inlägget om man inte vill utan det går bra att skriva direkt till oss ledare om man vill det.
Vi ses på lördag ☀
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera