Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nykvarns IF H-JAS
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nykvarns IF H-JAS.
H-JAS
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Nu när det äntligen är klart hur vi alla ska spendera Påskhelgen i år så kommer här lite info kring det vi hittills vet om FESTEN!
I år har arrangörerna bokat upp hotell till alla deltagande lag med ett max antal deltagare på 26 personer per lag vilket tyvärr innebär att vi måste begränsa antalet spelare på samma sätt som förra året.
Tränarna kommer informera alla killar på tisdagens träning om man blir kallad eller ej.
Vi har bokat hotell via arrangören men det är ännu inte klart vilket hotell det blir. Vi vet dock ett ungefärligt pris för detta plus att vi har bokat matpaket och en träningstid i Växjö så vi har ändå lyckats göra en budget för vad helgen kommer kosta.
Tack vare att vår förening även i år vill hjälpa oss när vi representerar Nykvarn i Junior-SM och har gått in med ett bidrag till slutspelet, så innebär det att de spelare som kommer bli kallade behöver betala 1.750:- var.
I de pengarna ingår boende på hotell i tre nätter, tre frukostar, lunch lördag - måndag, samt middag lördag och söndag.
Efetrsom vi tog en lite krånlig väg till Festen i år så blir det ganska snabbt man måste betala alla avgifter så därför behöver vi få in betalning till lagkassan från alla som ska med senast på måndag 7/4.
Betala antingen via swish till Lars Dahlgren på telefon 070 - 992 75 84 eller direkt in på vårat lagkonto med nummer 9273-951 657 6 .
Spelschemat och gruppindelningen är inte klart ännu men en del info och även hur man köper biljetter i förväg finns på dessa länkar:
JUNIOR-SM 2025
BILJETTER
Mvh Lars
Träning | 10 apr, 18:45 |
Träning | 15 apr, 17:45 |
Träning | 16 apr, 17:45 |
JUNIOR-SM 2025 | 18 apr, 16:00 |
CL98IC (hemma) | 19 apr, 13:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera