Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gammelgårdens IF F-2014/2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gammelgårdens IF F-2014/2015.
F-2014/2015
Följ oss för uppdateringar
Hej.
Nu på söndag är det äntligen dags för våran första cup denna säsong. Ni Kanske såg att vi skickade ut kallelser med tider till på söndag. Vi har delat upp laget i Lag1 och Lag2 under dagen eftersom vi kommer spela i två grupper så det blir bra med speltid dom matcher barnen spelar.
Cupen spelas inomhus i Arcushallen.
Matcherna spelas 1x25min
Första matchen för det vi kallar Lag1 spelas Kl 09:00 och för Lag2 Kl 12:30.
Samling 45min innan första match för varje gäng.
Sen för matcherna under dagen kör samling 30min innan matchstart. Hoppas alla ser tydligt tiderna för sina matcher. Om det finns frågor hör av er till mig Johannes på 0702851231
Vi spelar i matchtröjor som vi ledare har med oss, svarta shorts, Röda strumpor, benskydd, Förberedelser: ta av smycken/örhängen om det inte är möjligt ta ur örhängen så tejpa över, uppsatt hår.
Se till att barnen har med sig någonting att äta till lunch och även nån energipåfyllning mellan matcherna. Vi rekommenderar att vi undviker godis under dagen. Vi förmodar att det kommer finnas nån slags försäljning på plats men vi har inte fått info närmare om det tyvärr.
Medlemsavgift: Vi behöver få in medlemsavgifterna av alla som ska spela cupen innan helgen men jag lägger ut info om det i ett separat inlägg.
Avslutningsvis så hälsar vi ledare att vi tycker att det ska bli fruktansvärt roligt att komma igång med lite matcher nu så vi får starta igång en ny fotbollssommar med lika mycket eller kanske tillochmed mer glädje än förra säsongen.
Vi ses på söndag!
MVH Ledarna
.
Träning | 4 maj, 11:00 |
Föräldramöte | 4 maj, 12:00 |
Träning | 7 maj, 17:00 |
Sävast AIF (borta) | 11 maj, 10:30 |
Träning | 11 maj, 11:00 |
14 apr | Webbshop GIF |
9 apr | Årsmöte |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera