Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Forsby FF F-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Forsby FF F-12.
F-12
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Träningar:
Måndag på konstgräs+löpning+föräldramöte.
Onsdag löpning i Johannisdalsakogen.
Detaljer står i kallelserna. Viktigt! Inga som helst krav eller tvång finns för att delta i dessa pass. Spelarna växer för fullt och många tränar mycket. Har spelarna ont i knän, fötter, höfter, etc så går det alldeles utmärkt att tacka nej. Alltid bättre att vila två veckor än att vara skadad i två månader.
På Långfredagen 09:45 har vi träningsmatch, där är tanken att spelare som INTE spelat match denna vår ska få speltid. Alla kommer inte kunna spela utan det blir max 13 spelare. Eftersom att det är Påskhelg så får ni gärna kommentera om ni är bortresta och ej kan deltaga så underlättar det uttagningen. Ytterligare en träningsmatch spelas den 27/4.
Med vänlig hälsning, Ledarna
Träning | 2 maj, 18:00 |
Skiljebo SK F12 Gul (hemma) | 3 maj, 11:15 |
Irsta IF 11/12 (hemma) | 3 maj, 15:45 |
Träning | 6 maj, 17:00 |
Träning | 9 maj, 18:00 |
Moa kan inte spela match på långfredagen.
RapporteraRapportera
Soumaya kan tyvärr inte spela båda två
RapporteraRapportera
Thea kan inte spela på långfredagen.
RapporteraRapportera
Alice behöver vila knät så hon kan inte på fredag.
RapporteraRapportera
Tack för besked från er! Det underlättar laguttagningen :)
RapporteraRapportera
Elwira kan inte spela då vi är i Sälen över påsk.
RapporteraRapportera
Hon har spelat 2 matcher så hon är i grundplan planerad att vila, men tack.
RapporteraRapportera
Karina kan inte spela på långfredagen
RapporteraRapportera
Kallelse till Fredag är utskickad. De som inte är kallade och ännu inte spelat match får kallelse till Söndag 27/4 14:15.
RapporteraRapportera
Anfal kan spela.
RapporteraRapportera
Tack men hon har spelat två matcher och är därför planerad att vila dessa matcher. Återkommer med kallelser när hon ska spela i maj.
RapporteraRapportera