Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Falu BS Bandy U13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Falu BS Bandy U13.
U13
Följ oss för uppdateringar
Nu på lördag är det dags för Friskvård on Ice - en bandyturnering för företagslag. Vi i U13 är ansvariga för att göra iordning planerna, dvs. sätta upp två 7-mannaplaner med sarg o mål. Det här behöver göras vid 11.30 eftersom matcherna kör igång vid 12. Vilka kan hjälpa till med det? Skriv gärna kommentar här nedan, tack!
Jag stod i kiosken på Friskvård on Ice förra året, och det var en av de roligaste dagarna att jobba. Så mycket folk, så hög stämning, så många att heja på och prata med. Det här är en dag ni inte vill missa :-)
A-lagsmatch:
Vi behöver ha ha bollkallar och sargvakter till a-lagsmatchen som är nu till helgen, 26 januari kl.15.00. Vi behöver minst två bollkallar (spelare) och två sargvakter (vuxna). Skriv här nedan så håller vi koll på vilka som kan ställa upp, tack!
Tack på förhand!
Hälsningar
Ellen
Jag kan ställa upp!
RapporteraRapportera
Bara Erik hemma och han ska hjälpa till runt U16- match senare samma dag, så avstår gärna om det finns folk.
RapporteraRapportera
Vi kan säkert men och kolla om det passar nu till helgen. 8-9 feb är det Knatten Cup och vi har än inte fått några tider så svårt att säga.
RapporteraRapportera
Ralf och jag kommer och fixar sarg. Ralf kan vara bollkalle nu på sönd, men inte 8-9/2.
RapporteraRapportera
Det kommer mer info om Knatten cup men vi har fått spelschemat för gruppspelet och dom matcherna ligger i laget.se nu.
RapporteraRapportera
Andreas, Emil, tack för hjälp med sarg på lördag😀👏
RapporteraSå bra att Ralf är bollkalle nu på söndag! Vem kan vara bollkalle med Ralf?
Rapportera
Om jag och Ebbe kommer iväg på U11-träningen så kan jag hjälpa med att bygga planen.
RapporteraRapportera
Kommer det nån mer bollkalle idag?
RapporteraRapportera
Knuts lillebror Ivar o hans kompis Ted kommer också. De har varit bollkallar förut.
RapporteraRapportera
Erik, Oscar och Otto är också där
RapporteraRapportera