Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Fagerhult Habo IB Ungdom P-10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Fagerhult Habo IB Ungdom P-10.
P-10
Följ oss för uppdateringar
Hej, Vi har försökt få fram lite mer information om Prag Cupen, men lottningen kommer inte att ske förrän i Juni. Innan dess så kommer vi inte veta vilka hallar grabbarna spelar. Den ringa info vi får fram är att "hallar i hela Prag kommer att användas" och det kommer att bestämmas senare var spelarna kommer att sova.
En tanke från oss i föräldragruppen är att de föräldrar som åker ner försöker hitta boende i närheten av varandra. Så kan vi samåka till matcherna o "hänga", som grabbarna hade uttryckt det, mellan matcherna för de som känner för det. Vi har kollat några resealternativ o det finns möjligheter med flyg för typ 2500kr ToR från Landvetter eller buss flixbuss ToR för ca 1700kr från Jönköping. Det jättestort utbud av Hotell och AirBnB boende i Prag.
Vi tänkte göra en enkel intressecheck för o kolla hur stor supporterskaran blir och om vi ser ett intresse för att samboka tex boende.
Gör så här. Skapa en kommentar med följande info: 1. Hur många från er familj siktar på att åka ner till Prag? 2. Är ni intresserade av att samboka boende? Isof, föredras hotell eller AirBnB boende? 3. Övriga tankar/funderingar?
Vi börjar så här så får vi se vad vi tillsammans kan göra av det. 😃👍
Träning | 4 mar, 15:45 |
Träning | 4 mar, 20:20 |
Träning | 5 mar, 19:45 |
IBK Alingsås/Wårgårda IBK P10/11 (1) (borta) | 6 mar, 19:00 |
Träning | 7 mar, 18:15 |
2 mar, 16:00 Habo Sporthall A-hall
2 mar, 09:30 Fagerslätt Idrottshall
28 feb, 19:30 Habo Sporthall A
1. Vi blir 2 personer. 2. Vi tar in på hotell. 3. Vore kul om fler bor på samma hotell/i närheten. Vi siktar på att flyga ner troligtvis den 7:e och hem den 12:e.
RapporteraRapportera
1. Vi är 2 personer.
Rapportera2. Vi samordnar gärna boende. Både hotell och Airbnb funkar för oss, men föredrar boende med nån form av kök så att det går att förvara lite proviant😊 Vi kan även tänka oss att hyra större lägenhet och dela om nån är intresserad av det.
3. Vi kommer att köra bil ner.
Rapportera
1. Vi är 3 personer
Rapportera2. Har bokat hotellrum i område 5, ska vi åka så blir det flyg 7:e till 12:e då Elin eventuellt ska till Gothia den 13:e.
3. Tar tacksamt emot tips om någon har kollat på billig flygresa som inte tar allt för lång tid.
Rapportera
Vi har inte bestämt eller bokat någonting ännu. Vi hade en idé att bila ned o kanske göra Italien eller liknande innan o ta Prag på vägen hem. Airbnb eller hotell funkar vilket som. Men vi har inget bestämt alls ännu så är flexibla 😅
RapporteraRapportera
1 3 personer
Rapportera2 öppen för hotelll etc
3. Flyg bil trampbåt cykel
Rapportera
1. Vi är 3 personer
Rapportera2. Hotell men inte kollat upp något än, öppna för förslag ☺
3. Vi tar bilen ner
Rapportera
1. 1 person i dagsläget.
Rapportera2. Hotell/airbnb spelar ingen roll bara det finns möjlighet att laga mat.
3.samåker gärna ner på något sätt, flyg/buss/tåg.
Rapportera