Försäljning av Julsenap!
Vi har fått fantastisk sponsring från Vitsjökrokens gård! Nu kavlar vi alla upp ärmarna och börjar sälja Julsenap från Vitsjökroken! Tjejlaget får nämligen hela vinsten på de första 100 burkarna vi säljer! Hur det går till: Varje familj skriver nedan i en kommentar hur många burkar ni kan sälja. Burkarna levereras sedan ut på en träning om några veckor. Betalning sker sedan via Swish till Anna Lantz. 073-553 23 24. Bifogar en bild som ni kan använda när ni ska sälja! Tjejerna kommer imorgon att få den bilden med sig hem som en flyer. Nu säljer vi så det ryker och skickar ett stort tack till Vitsjökrokens gård!
IB Flickor -14/15/16
10 nov 2024
12kommentarer
Info inför fredagens match!
Hej! Här kommer ett litet schema på vem som gör vad på fredagens träningsmatch mot VäddöIF. Vi har samling kl 16.45 och då går spelarna in i omklädningsrummet och ni föräldrar in i hallen och hjälper till med att fixa där det behövs. Alla har fått en liten ansvarsuppgift inför matchen, se schemat nedan. Matchen startar 17.30 och vi spelar 2x20min. Coach: Anna Pernilla Tobias * Ta fram 2 st mål/bollar, papperskorgar från förrådet & sätta upp flagga på ribbstolarna samt se till att målen kommer in i EIF förrådet igen efter matchen: - Vera K * Bygga upp och ner sarg. Vi ska ha en plan. Långsida: 10st långa sargbitar. Kortsida: 4st långa och en kort sargbit. (De korta är märkta med blå tejp) - Tuva - Felicia - Makaelyn * Bära fram bänkar som sittplatser till publik längs med väggen vid ingången till hallen och avbytarbänkar på motsatt långsida: - Julia - Vera L * Kiosk: (Vi kommer sälja korv, kaffe, frukt och dricka mm) Birgit Natalie * Matchklockan/musik: - Hedda - Wendla • Matchvärd: (Hälsa bortalagen välkomna vid entrèn och visa till rätt omklädningsrum, med en gul väst se till att toalettpapper finns på toaletterna samt att de ser fint ut) - Torund - Emma Ta med glasögon, inneskor, klubba och vattenflaska. Om ni har så tar ni på er era EstunaIF-shorts men annars finns svarta shorts att låna. Matchtröja fås på plats. (strumpor finns också att låna) Efter vår match så kommer Estuna IF 11/12/13 lag spela match på 5-manna så målen behöver vi ta bort men själva sargen kan stå kvar. Alla spelare får varsin korv och festis efter matchen och vårt hemliga lösenord är Estuna Eagles som spelarna kan säga vid kiosken för att få detta på slutet. 😊 Om ni skulle bli sjuka och inte kan delta så är det viktigt att ni hör av er till Anna L tel: 073-5532324 Ps, stanna gärna kvar och titta på det äldre lagets match som börjar kl. 19!
IB Flickor -14/15/16
för 14 timmar sedan
0kommentarer
Påminnelse
Hej! Vi vill påminna vårdnadshavare att det är välkommet att stanna på träningarna för att bygga sarg, detta för att vi ska kunna köra igång träningarna snabbare. Därefter kan ni avvika :) Påminner också om att barnen måste ha rätt utrustning, dvs ombytta med lämpliga kläder samt skor och glasögon. Och klubba såklart!
IB Flickor -14/15/16
för 2 dagar sedan
0kommentarer
Inställd träning
Hej! Morgondagens träning blir inställd pga disco och sjukdomar! Vi ses på måndag igen😊
IB Flickor -14/15/16
för 5 dagar sedan
0kommentarer
Lotter/klubbrabatten
Lotter till Påsk Här kommer en påminnelse om att swisha in 500kr för lotto paketet (grundpaketet) till Swish nummer 123 403 88 40 senast den 28/3. Ni swishar in hela beloppet och skriver barnets namn så vi kan stryka er på listan. Det finns fler lotter kvar om man vill ha fler närmare påsk. Klubbrabatten Nu har vi fått hem klubbrabatterna (digitala) som vi kommer börjar dela ut inom kort. Dessa kostar som tidigare 200kr st och vi tjänar 100 kr per såld klubbrabatt. Vi kommer packa 2 klubbrabatter per familj och vill man ha fler eller färre så hör av er till tel: 0705-324782 Ni swishar in även här hela beloppet till Swish nummer 123 403 88 40 och skriver barnets namn som tidigare så vi kan stryka er på listan. Senast den 28/4.
IB Flickor -14/15/16
för 6 dagar sedan
0kommentarer
Visa fler nyheter