Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna Guif P-2016
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Eskilstuna Guif P-2016.
P-2016
Följ oss för uppdateringar
På onsdag så har Guif planerat ett stort arrangemang under matchen Guif - Skånela där dem vill att alla ungdomslag marscherar in på planen innan matchstart.
Guif har skickat ut en kallelse till den matchen.
Dem som kan och har möjlighet att delta skall vara rödklädd (Guif tröja) och ha inomhus skor så går vi gemensamt in med dem andra ungdomslagen.
Vi samlas vid den högra garderoben innanför entrén 18:20. Det är väldigt viktigt att man är i tid om man ska vara med.
Efter denna händelsen kommer vi att lämna över ansvaret till er föräldrar över era barn. Vi kan ej ta ansvaret för barnen under matchen.
Med vänlig hälsning,
Tränarna
Va roligt, kommer träningen vara inställd denna dag eller hur ser det ut?
RapporteraRapportera
Träningen är inställd denna dag. Arenan kommer att vara öppen för alla från 17:00
RapporteraRapportera
Toppen då vet vi 👍
RapporteraRapportera
Barnen går in gratis har jag förstått men hur är det med oss föräldrar? Betalar vi vanlig biljett eller går en in gratis som vid inspring?
RapporteraRapportera
Vi har ställt frågan till Guif angående detta..återkommer med svar
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera
Hej. Har minfält mågot svar från Guif? Ska jag köpa egen biljett eller gå med Alfred in?
RapporteraRapportera
* har NI FÅTT NÅGOT svar… skulle det stå. Min autocorrect har anpassat sig till omvärldslaget verkar det som.
RapporteraRapportera
Hej. Tyvärr inte. Har skickat en ny påminnelse till dem. Återkommer så fort jag har fått svar
RapporteraRapportera
Nu har det kommit info. 1st förälder går in gratis med barnet
RapporteraRapportera
Toppen!
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraPga väldigt stort tryck på biljetter så kan vi inte erbjuda gratis biljetter till föräldrar, utan dessa måste köpa sina biljetter. Just nu är vi 3300+ sålda, och vi kan inte mäkta med att alla föräldrar får det dessvärre.
Så för att få plats behöver ni köpa biljetter!
Rapportera
Okej. Så en per spelare gäller inte…
RapporteraKommer någon här vara på plats 17.00 och kan köpa biljett till mig. Jag kommer inte hinna till 17?
Rapportera
Precis det gäller tyvärr inte..
RapporteraRapportera
Jag har löst biljett.
RapporteraRapportera