Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bollebygds Sportklubb FB F11/12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bollebygds Sportklubb FB F11/12.
FB F11/12
Följ oss för uppdateringar
Hej
Många av våra spelare och föräldrar vill att vi skall anmäla oss till Åsa-cupen.
Cupen är mellan 30:e juni och 2:e juli, vi kommer spela antingen fr-lö eller lö-sö, det lottas senare. Kostnaden är ca 915 kr per spelare och då ingår anmälningsavgift, övernattning med boende en natt och tre måltider. Då vi inte haft någon försäljning för laget så har vi ingen lagkassa vi kan utnyttja. För de som vill söka bidrag för att få ner kostnaden så kan man till exempel söka bidrag hos Majblomman.
https://majblomman.se/sok-stod/sok-har/
Det går även att kontakta någon av oss tränare om ert barn vill vara med men ni inte får ekonomin att gå ihop.
Vi kommer först skicka ut en intresseanmälan på laget.se för att få en uppfattning om vi skall ta med ett eller två 7-mannalag till cupen.
Info om cupen kan ni hitta här. (https://www.procup.se/cup/36148.htm)
Vi behöver ha ert svar innan den 8:e maj för att hinna skicka in en anmälan.
Hälsningar tränarna
Kristoffer
Träning | 3 apr, 17:30 |
Träningsmatch internt mot/med de äldre tjejerna | 6 apr, 16:00 |
Träning | 8 apr, 17:30 |
Träning | 10 apr, 17:30 |
Träning | 15 apr, 17:30 |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera