Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BK Sport Bollskola P19P20 F19F20
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BK Sport Bollskola P19P20 F19F20.
Bollskola P19P20 F19F20
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu börjar det komma lite fjärilar i mage. Imorgon smäller det.
Lag 1.
Leon T
Victor
Leon G
Loke
Nils
Elnil
Lag 2
Oliver
Kevin
Jax
Romeo
Didrik
Ayob
Yasin
Vi ledare tänkte påminna om att det kan vara bra om det finns en lättare lunch att förtära. Frukt, pannkaka kanske pastasallad.
En önskan vi har är även att ni föräldrar pratar med era barn om att det är vi ledare som är "den vuxna" de ska vända sig till först o främst från den stund att vi har samling/återsamling.
Detta är för att vi ska kunna undvika att det saknas huvud vid räkningen samt att skapa en sammanhållning inom laget.
Vi kommer att meddela samlingsplatser för återsamling för match 2 o 3 på plats till laget. Försök gärna sitta samlade när ni kollar på matcherna så vi se till att laget får ett rejält hejarop efter matcher.
Ladda med vatten, sömn, kanske lite fredagsgodis?
Ses imorgon!
MVH Tränarna
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera